Ve Vídni dokončili neobvyklý slaměný hotel

0
488

Hotelová mapa v sousedním Rakousku je každý rok o něco pestřejší. Jen v posledních měsících tam přibylo několik hotelů, kterým se utekli přívlastky „zvláštní, unikátní či neobvyklý“. Patří k nim i nedávno dokončené ubytovací zařízení, které zaujme především všudypřítomnou slámou.

Zdroj: Hans Schubert

Přeměna starého pivovaru na slaměný hotel

Dílo, jehož výsledkem je neobvyklý slaměný hotel, má na svědomí domácí ateliér Heri & Salli. Ten dostal lukrativní zakázku, v rámci níž měl přijít s návrhem přeměny pivovaru ze 60. let, který už déle neplní svou původní roli. Architekti byli pověřeni návrhem jeho přestavby na menší ubytovací komplex, který by hostům umožňoval trávit pobyt v originálně zařízených pokojích. Splnit tento požadavek se podařilo i díky využití slaměných balíků, které posloužily jako jeden z hlavních stavebních a designových prvků.

Zdroj: Hans Schubert

5 pokojů zřízených v skladových prostorách

Velké slaměné balíky byly použity jako oddělující konstrukční prvek. Naskládané na sebe a zpevněné sítěmi posloužily na tvorbu příček, které oddělují jednotlivé hotelové pokoje. Těch bylo zřízeno celkem 5, přičemž sláma jako stavební materiál je přítomna v každé z nich, a to nejen v podobě dělících příček. Svou roli plní iv konstrukci postelí, což pokojům dodává venkovský až agrární ráz. Architekti něj vsadili i kvůli původnímu účelu prostor, které kdysi sloužily jako sklady na pivo, případně na nějaké výrobní suroviny.

Zdroj: Hans Schubert

Moderní ubytování s vysokým standardem

Navzdory venkovskému rázu jednotlivých pokojů se slaměný hotel řadí mezi moderní ubytovací zařízení schopné konkurovat jiným vídeňským hotely. Každý apartmán nabízí klasický hotelový standard, který je zárukou pohodlí, soukromí a plnohodnotného vybavení. Navíc, hotel se může pochlubit šetrností a ohledem na životní prostředí. Část materiálu, který se použil na jeho zřízení, totiž pochází z místních zdrojů a ze zbytků materiálů, které nakonec nebyly použity na výstavbu jiných ubytovacích či gastronomických zařízení.