Tlustá? Hubená? V tomto věku jsou už ženy se svým tělem spokojené

0
522

1
Ženy řeší před zrcadlem mnoho otázek týkajících se jejich vzhledu.

Pravda 06.08.2021 11:00 vrásky, žena, zrcadlo, kosmetika, … Foto: Shutterstock
Spokojená či ne?
Pochybnosti často nemají konce kraje … Nebo, že by přece? Vědci přišli se zajímavým zjištěním – zde je věk, kdy jsou ženy se svým tělem už spokojeny.

Podle studií tří univerzit – Griffith University, University of Queensland a University of Auckland roste přijetí svého těla přímo úměrně s věkem. Zejména ženy nad 60 let se podle výsledků průzkumů cítí ve svém těle dobře a jsou se svojí postavou spokojeny. Podle studie je skutečnost, že ženy jsou na sebe s přibývajícím věkem méně přísné způsobeno tím, že se jejich zaměření mění: zdraví je už pro ně důležitější než snaha oblékat si šaty velikosti 38.

švihadlo, cvičení, pláž
ČTĚTE VÍCE
Překvapí vás, kolik kalorií spálíte skákáním přes švihadlo! Porovnání s během či cyklistikou hovoří jasně
Sebepřijetí není vždy jednoduché a sebeláska je ještě těžší. A přestože se téma přijetí vlastního těla stává stále diskutovaným i mezi mladšími ročníky, jak vyplývá z průzkumu, je to stále běh na dlouhou trať.

Pause0% VolumeAd
Když se příště podíváte do zrcadla a budete si s nevolí ohlížet strie na břiše či povislou kůži na stehnech, zkuste se těšit z toho, jak vaše tělo funguje. Jistě, je fajn pro svůj dobrý pocit každý den cosi udělat – zařadit do života pravidelné cvičení a dostatek pohybu, ale často sama sebe neoprávněného kritikou opravdu nemusíte.