Tesco podává pomocnou ruku nejzranitelnějším, pomáhá spolu se zákazníky

0
697

Jednotlivci i rodiny v náročné životní situaci získají mimořádnou pomoc i letos. Řetězec Tesco už druhý rok po sobě uspořádal v době pandemie mimořádnou letní verzi potravinové sbírky. Společné úsilí zákazníků a Tesca se vyplatilo. Lidem v nouzi pomohou nejen vybrané potraviny od zákazníků, ale navíc i darované produkty v hodnotě 25 tisíc eur od Tesca. Dohromady darované potraviny i hygienické potřeby od zákazníků i Tesca váží 22 182 kilogramů. Přes 22 tun pomoci tak pomůže nasytit 52 tisíc porcemi jídla lidí v nouzi napříč krajinou.

Potravinová sbírka vytvořila jedinečnou příležitost pro každého ze zákazníků Tesca, kteří mohli v období 4 týdnů pomoci lidem v nouzi během nákupu v kterémkoli z našich obchodů. Spolu s naším příspěvkem v hodnotě 25 tisíc eur tak spolupracujícím charitám poputuje více než 22 tun potravin a drogerie. V Tescu říkáme, že i malá pomoc může mít velký význam, a právě potravinová sbírka je toho dokonalým potvrzením, „říká Katarína Pšenáková, ředitelka komunikace Tesca na Slovensku.

Letošní letní potravinová sbírka probíhala od 2. srpna do 29. srpna 2021 ve všech 154 prodejnách Tesca. Stačilo, když při běžném nákupu zákazníci nakoupili trvanlivé potraviny jako například těstoviny, rýži, luštěniny, konzervy či zavařeniny nebo hygienické potřeby navíc a předali je na sběrná místa za pokladní zónou v kterékoliv prodejně.

S výběrem vhodných produktů ochotně pomáhali kolegové v Tescu nebo dobrovolníci z partnerských organizací. Součástí sbírky byla i možnost zapojit se online – prostřednictvím služby Tesco Online nákupy, která je dostupná pro 2,8 milionu lidí na Slovensku. Online sbírka probíhala od 3. do 31. srpna tohoto roku. Při online nákupu si mohli zákazníci vybrat z šesti připravených balíčků pomoci v hodnotě od 5 do 12 eur.

„Každý jeden dar si nesmírně vážíme, protože může pomoci lidem, kteří se často ne vlastní vinou ocitli bez domova nebo bez trvalého příjmu. Jsme velmi rádi, že se Tesco rozhodlo kromě tradiční potravinové sbírky před Vánocemi uspořádat opět i její letní verzi. Bohužel v současném nelehkém období koronakrízy neustále roste počet rodin a jednotlivců na Slovensku, kteří mají potíže pořídit si jídlo či jiné nezbytné výrobky, „uvedl ředitel Potravinové banky Slovenska Marko Urdzík.

Tesco si uvědomuje, že pomoc lidem je nutná neustále. Řetězec spustil první letní potravinovou sbírku už loni v létě v promptní reakci na vypuknutí koronakrízy. Právě díky potravinovým sbírkám Tesca se podařilo podat pomocnou ruku velkému množství lidí v nouzi a stejně to je i při dalších aktivitách, kterými Tesco každý den podporuje ty nejzranitelnější, ať už jde o darování neprodaných potravin ze všech 154 obchodů řetězce nebo mimořádné potravinové dary v dosavadní hodnotě více než 220 tisíc eur od vypuknutí pandemie.

Řetězec pomáhá každodenně lidem v nouzi prostřednictvím darování neprodaných potravin. Díky tomu, že Tesco daruje potraviny ze všech svých prodejen, dosud darovalo více než 7 300 tun potravin, z nichž bylo připraveno více než 17 milionů porcí jídla pro lidi v nouzi. Tesco tak i touto důležitou aktivitou pomáhá zmírňovat dopady koronakrízy na ty nejzranitelnější skupiny obyvatel.