Sporty, při kterých jdou kila dolů nejsnáze. Už jste je zkusili?

0
563

Pokud již sportovat, tak efektivně. Abychom nejen utratili peníze ve fitku a vypotili litry tekutin, ale stejně snížili váhu a vylepšili postavu. Proto pokud si vybíráte dokonalý sport pro vás, vyberte si takový, který vás bude nejen bavit, ale navždy vás zbaví starostí s (nad) váhou.

MaM 11.08.2021 13:00 běh, sport, pohyb, pitný režim, pití, zdravý … Foto: Shutterstock
S kaloriemi je to při běhu individuálně.
plavání

Během léta je hříchem nevyužít tento sport. Protože platí, že nejlépe se formuje tělo do plavek v případě, že máte plavky. Klasické prsa dokáží vypálit 458 kalorií za půl hodinu. Trikem, proč patří plavání ke sportům, kterém efektivně spalují, je zapojení prakticky všech svalových partií na těle. O tom, zda plavání skutečně funguje vás určitě nemusíme přesvědčovat. Protože plavec s nadváhou prakticky neexistuje.

HIIT

Náročný, ale efektivní. Přitom jednoduchý na provedení a nenáročný na prostory. Vysoce intenzivní intervalový trénink můžete dělat doma, ve fitku, klidně i kdesi na louce. Je jedno, zda si dáte švihadlo, kliky, dřepy, výskoky, kolo. Základem je jít minutu naplno a následně si dopřát 20 sekund odpočinku. Takto opakujte minimálně šest kol a máte garantovanou ztrátu kolem 400 kalorií za 30 minut denní aktivity. A to se už vyplatí.

strečink, trénink, žena, cvičení
ČTĚTE AJ
Pohyb má na hladinu cholesterolu výrazný dopad! I proto je dobré sportovat
běh

S těmi kaloriemi je to při běhu individuálně. Protože záleží od kondice, váha, zda začínáte nebo jste již pokročilí běžec. Průměrně však ztratíte během běhu, který bude trvat 30 minut a srdce vám bije jen tak rychle, že zvládnete mluvit, kolem 390 kalorií. To není špatné, pokud opakujete alespoň tři – čtyřikrát v týdnu. Úsměv na váze se dostaví již po prvním měsíci.

Pause0% VolumeAd
Zumba

Velmi oblíbené skupinové cvičení, při kterém zažijete spoustu hudby, spoustu dobré zábavy a spoustu smíchu. A spálíte minimálně kolem 270 kalorií za půl hodinku. Obvykle však hodiny zumby trvají hodinu a tak je porce spálených kalorií dvojnásobná. Navíc ve velmi příjemné atmosféře.

kickbox

Až 385 kalorií za půl hodinu řadí toto bojové umění k těm efektivnějším sportům, co se týká shazování váhy. Výhodou je, že vám vyformuje hezké svaly, aniž jste ztratili ženský zjev. Tedy pokud nepočítáme občasný vedlejší efekt v podobě modřiny. Zároveň však získáte i základy sebeobrany. Jde o sport, který se každé ženě vyplatí.