Budíte se ráno unavení? Zkuste triky, které po probuzení zaručí kupu energie

0
569

Když se spojí lidské odhodlání a věda, tak z toho vzniknou praktické návody, které vám pomohou z postele doslova vyskočit a být plný pozitivní energie. Stačí zkusit a možná přeskočíte i ranní kávu, protože budete mít po probuzení energie i na rozdávání.

MaM 13.08.2021 13:00 žena, ráno, vstávání Foto: Shutterstock
Ustlat si postel po probuzení je jakousi malou meditací.
Každý den si dopřejte „dovolenou“

Pokud máte odjet na dovolenou, tak vám najednou stačí i pár hodin spánku a ráno vstáváte plný energie a odcházíte z domu ještě dříve, než jste plánovali. Všechno je to podle nejnovějších zjištění o motivaci. Mozek je totiž závislý na endorfiny. Proto pokud mu již večer prozradíte, na co se následující den těšit, vyskočíte z postele jako strunka. Nemusí to být cesta na dovolenou. Stačí například i dobrá káva, film, posezení s přáteli, nová kniha, cokoliv, co bude před vámi jako odměna, která přinese radost a potěšení.

Umyjte si obličej

Co nejdříve ve studené nebo alespoň vlažné vodě. Okamžitě si tím osvěžíte oči a rozproudíte energii. Chcete-li energie ještě více, šup do ledové sprchy. Nejenže aktivujete cévy, zlepšíte si imunitu a zocelovat kardiovaskulární systém. Trénujete si i pevnou vůli, protože cesta z vyhřáté postele do studené sprchy vyžaduje dostatek kuráže. A vy každý den ráno vyhrajete sami nad sebou. To vás zaručeně nakopne.

Spánek – práce – únava
ČTĚTE AJ
Zdřímnutí během dne. Škodí, nebo pomáhá. Třetí bod vás překvapí
Ustelte si postel

Maličkost, kterou ale doporučují světoví guru motivace i nejbohatší lidé planety. Není to náhoda. Ustlat si postel po probuzení je jakousi malou meditací, která vám dá první úkol dne a vy si ji vyškrtne jako splněný. Svůj den tak začnete malým úspěchem, který vám dodá energii. A víte jak to chodí. Jeden úspěch obvykle plodí další. Proto se můžete začít na úspěšný den plnohodnotně těšit.

Pause0% VolumeAd
Udělejte si malou radost

Vychutnejte si dobrou kávu, přečtěte si dobrý vtip, zahrajte videohru, začtěte se do pěkného citátu, zapněte si oblíbenou písničku. Buďte chvíli jen sami se sebou. Určitě nezapínejte sociální sítě plné nenávisti a hejtu. Pokud totiž začnete den s příjemným pocitem, mnohem dříve vyskočíte na nohy, než bez tohoto zážitku.