Existuje rychlá půjčka pro důchodce?

0
301


Pro většinu seniorů v České republice je jediným zdrojem příjmů jejich důchod. Státní důchody nejsou nijak vysoké a pokryjí jen ty nejnutnější náklady. S neustále vzrůstající inflací důchody přestávají starším lidem stačit, a sahají tak do svých naspořených finančních rezerv. Každý se může ocitnout v situaci, kdy peníze nebude mít k dispozici. Co teď? Dokáže i člověk starší 65 let sehnat půjčku?

Obraťte se na nebankovní společnosti

Banky jsou známé svými přísnými pravidly. Je velká pravděpodobnost, že osobu v důchodu vyhodnotí jako nedostatečně bonitní a ta žádný úvěr nedostane. Důvodem může být nejen vysoký věk, ale i nižší pravidelný příjem. Poněkud větší pravděpodobnost, že půjčku získáte, máte u nebankovních společností. U těch se obecně ví, že kritéria, která musíte splnit, jsou méně náročná a snadněji dosažitelná. Navíc si můžete sjednat vše online, aniž byste osobně museli docházet na pobočku. Stačí vám pouze vyplnit žádací formulář.

Vyberte si vhodný produkt

Pokud potřebujete pokrýt nedostatek financí do konce měsíce nebo zaplatit nečekaný výdaj, nemusíte si půjčovat velkou sumu. Na vyřešení těchto problémů vám stačí rychlá půjčka. Tento finanční produkt je na trhu velice oblíbený a většinou nebývá ani věkově omezený, proto jej mohou využít i důchodci.

Půjčit si můžete v rozmezí pěti tisíc až několika set tisíc. Ve vyšším věku ale pamatujte na to, že musíte zvládnout půjčku splatit a ideálně co nejrychleji, aby se vám nezvýšily pravidelné měsíční náklady kvůli splátkám. Proto si půjčte jen tolik, kolik opravdu potřebujete. Kromě rychlé půjčky se dají nalézt i produkty přímo uřčené pro osoby ve vyšším věku. Připravte se ale na to, že každá společnost poskytuje seniorům pouze půjčky nižších částek.

Dávejte pozor na podvodníky

Lidé vyššího věku jsou nejrizikovější skupinou pro nalétnutí podvodníkům. Z tohoto důvodu je důležité dát si pozor na to, jakou společnost si pro uzavření úvěru vyberete. Internet je plný lákavých nabídek, ale ne všechny jsou tak výhodné, jak se na první pohled zdají. Vždy je důležité hledat na webových stránkách poskytovatele licenci od České národní banky a případně si následně ověřit i její pravost.

Jistější bude zvolit velkou a známou společnost s velkým počtem klientů. Ve chvíli, kdy máte vybraný produkt i firmu, není na co čekat a můžete si sjednat svůj úvěr.