Prodej nových aut v Německu v srpnu meziročně klesl téměř o čtvrtinu

0
517

dnes 16:16 – Německý automobilový trh se po částečném oživení po propadech způsobených koronakrízou stále nedokázal plně zotavit.
Německý automobilový trh se po částečném oživení po propadech způsobených koronakrízou stále nedokázal plně zotavit. Slabý celkový vývoj však iv srpnu zčásti vykompenzoval pokračující prudký nárůst poptávky po elektrických autech.

Podle spolkového úřadu pro motorová vozidla KBA počet registrací nových aut v srpnu meziročně padl o o 23% na 193.000. Přitom už prodeje během minulého léta poznamenaly výpadky produkce a poptávkové šoky po první vlně pandemie nového koronavirus.

Od ledna do konce srpna však počet prodejů nových osobních aut v meziročním srovnání mírně stoupl (+2,5%) na více než 1,8 milionu. Svaz německého automobilového průmyslu VDA však upozornil, že počet registrací nových aut byl stále o dobrou čtvrtinu slabší ve srovnání s prvními osmi měsíci roku 2019. Podle svazu je stále v nedohlednu, dokud se německý trh s osobními auty vrátí na předkrizové úrovně.

Počet registrací nových aut s benzinovými motory v srpnu meziročně padl o 41,8% a s diesely až o 50,8%. Naopak prodej plných elektromobilů vyskočil téměř o 80%, plug-in hybridů o 43% a hybridů o 31%.


Hledáte vhodné pojištění pro Váš vůz? Najděte to nejvhodnější pojištění auta ještě dnes.