Problémům se postavte čelem!

0
592

Jde vám hlava kolem z neustálého zdražování? Nejste sami. Obavy z budoucnosti začínají sužovat stále větší počet lidí. Bojí se inflace i války na Ukrajině. Neustále se vzrůstajících cen energií, pohonných hmot a potravin.

Způsobů, jak bojovat se strachem, je podle psychologů hned několik. Způsobují-li vám úzkost zprávy z Ukrajiny, naordinujte si mediální detox. Zkuste pár dní nesledovat zprávy. Problém sice nezmizí, ale alespoň ho nebudete mít na očích. A víte, co se říká? Sejde z očí, sejde z mysli.

Nemáte peníze? Tak si je vydělejte!

Sužují vás existenční potíže? Nedostává se vám peněz? K tomuto problému se pokuste postavit čelem, tedy proaktivně. Nářky k bohatství ještě nikoho nepřivedly. Brečet schoulený v koutě zkrátka není řešením. Místo toho se poohlédněte buď po jiném zaměstnání, nebo alespoň po nějakém přivýdělku.

Přivydělejte si darováním krevní plazmy

Pokud si dáte práci, najdete i takové, při nichž se moc nenadřete. Tím je například darování krevní plazmy. Jeden odběr vám přitom přinese 700 Kč. Za rok si můžete vydělat více než 18 tisíc korun (darovat krevní plazmu je možné jednou za dva týdny). A jeden odběr trvá pouhou hodinu! Kolik zaměstnavatelů dnes nabízí 700 Kč na hodinu? Není jich moc. Už chápete, proč peníze za odběr krevní plazmy patří mezi opravdu snadno vydělané?

Šetřete doma

Spoustu peněz můžete ušetřit i doma. Třeba tím, že klasické žárovky vyměníte za ty úsporné. A víte třeba, že peníze ušetří odvzdušnění topení? Stejně jako dobře těsnící okna a kvalitní izolace domu. I počítač nebo televize ve stand by režimu něco stojí. Stejně jako lednička umístěná u radiátoru.

Rezignovali jste?

Nic z výše uvedeného vás neoslovilo? Zkrátka si myslíte, že doba je opravdu moc špatná a nic vám nepomůže? V tom případ si pořiďte KPZ (krabičku poslední záchrany), vyrazte do hor a pokuste se přežít tam. Třeba bude po vašem návratu domů po problémech. Hodně štěstí!