Kde sehnat peníze a do čeho naopak investovat ty naspořené?

0
460

Peníze. Dělí život lepším i horším. Lepším, když jsou, a horším, když naopak nejsou. A my vám poradíme, jak se v obou situacích zachovat.

Zřejmě upřednostňujete situaci, když peníze jsou. Nemusíte několikrát otáčet každou korunou ani se pozastavovat nad tím, za co ji utratíte. Zkrátka jste svobodnější a po všech stránkách spokojenější. Slepé utrácení ale také není dobrou volbou. Mohlo by se totiž stát, že jednoho dne korunky dojdou. A ocitnete se na opačné straně barikády.

Naučte se investovat

Úspory je zkrátka vhodné dobře investovat. Pokud je necháte ležet ladem nebo na běžném účtu, jejich část znehodnotí inflace, která už teď je bez mála třináctiprocentní. A to ještě nedosáhla svého vrcholu. Na pořadu dne tak je volba vhodného investičního nástroje. S tímto dilematem vám pomohou buď specializovaní finanční poradci či servery. Tématem investování se zabývají například XTB recenze na stránkách zijuuspesne.cz. Chcete tak žít i vy? Následujte jejich rady a budete.

Jaká půjčka je nejlepší?

Může se však stát, že se ocitnete na opačném poli. Peníze naopak budete potřebovat. Slovo dluhy v současné době má spíš peorativní nádech. Většina z nás se jim zkrátka vyhýbá. Existují však situace, kdy se jim nevyhneme. Nebo, kdy nám přímo zachrání kůži. V tom případě je na místě volba správné půjčky. Tedy takové, která nás neuvede do ještě větší finanční tísně, než ve které se momentálně nacházíme. Je-li v hledáčku vašeho zájmu nejvýhodnější půjčka na trhu, neměly by vaší pozornosti uniknout stránky financniarchitekti.cz. Ty mimo jiné nabízejí také srovnávání parametrů půjček různých bankovních i nebankovních institucí.

Dejte přednost kvalitě

Každá půjčka však přináší i jistá omezení. Přeci jen to je další měsíční výdaj. Zřejmě proto budete muset šetřit. A to jde různými způsoby. Místo do hald levného nekvalitního oblečení si třeba jednou za čas pořiďte opravdu kvalitní kousek. Déle vám totiž vydrží. Takové nabízí třeba německá značka Kenny S. Víte, co se říká? Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci. Deset levných mikin z tržnice totiž ve výsledku mnohdy přijde mnohem dráž, než jedna opravdu kvalitní.