Pozor, i zdánlivé maličkosti mohou zruinovat váš vztah

0
488

Máte pocit, že váš vztah cosi ničí? Zpozorněte, mohou to být každodenní maličkosti, které jaksi přehlížíme …

Pravda 19.01.2021 15:00 rozvod, rozchod, láska, problém Foto: Shutterstock
Zase se necítíte ve vztahu dobře?
příliš mnoho negativismu

Upřímnost ve vztahu si netřeba zaměňovat s věčnou kritikou partnera. Je něco jiného jemně říci: „Drahý, měl bys začít cvičit“, jako každý den poukazovat například na jeho nadváhu, neustále ho častovat kritikou na jeho vzhled. Pokud navzájem fungujete na takové vlně negativismu a kritiky, jen těžko můžete být dlouhodobě spokojeni oba. A nejde jen o negativní přístup k sobě navzájem, jde o celkový postoj k životu – být neustále na cosi naštvaná dokáže být opravdu únavné.

Žádné kamarádky či kamarádi

Je váš partner i vaším nejlepším přítelem? I když se to může na první pohled jevit jako skvělá věc, pokud je zároveň i vaším jediným přátelům, stává se to problémem. Podle odborníků jsou sociální kontakty mimo vztahu pro fungující partnerství mimořádně důležité. Jde o způsob psychohygieny, kterou potřebuje každý z nás. Okruh přátel přitom nemusí být nijak velký, měli bychom však udržovat pár přátelství, abychom se necítili sociální izolováni.

Málo dotyků a polibků

Polibek na tvář a sex při zvláštních příležitostech? Žádné projevy náklonnosti, držení se na procházce za ruce, jemné pohlazení partnerovy tváře či polibek jen proto, že se mu něco podařilo? Ne, nemusíte mít každý druhý den divoký sex, ani svým romantickým divadlem obtěžovat sousedy – ale na něhu a doteky ve vztahu netřeba zapomenout, neboť vaše city i vášeň postupně vychladnout.