Jaké pojištění má opravdu smysl?

0
674

Řešili jste již někdy problém s pojištěním? Je možné, že jste se pojistili nedostatečně. Odborníci na pojištění jsou totiž přesvědčeni, že nejsou špatné pojistky, jsou jen špatně pojištění lidé. V tomto článku se podíváme na jednotlivé možnosti pojištění, abyste za pojištění neplatili zbytečně mnoho a aby při možné pojistné události nedošlo k žádným komplikacím.

Buďte zajištění na cestách

Ačkoli si nepochybně nechcete kazit dovolenou myšlenkami na to nejhorší, kdyby se něco přece jen přihodilo, cestovní pojištění vás může zachránit od zoufalých situací na prázdninách, ale také od bankrotu při návratu do ČR. Jeho výhodou jsou nízké ceny, a přitom vysoké limity krytí i kvalitní servis asistenčních společností. Menším záporem je to, že hlavní slovo má právě vaše asistenční společnost.

I opatrný řidič by měl mít dobré pojištění

Při sjednávání povinného ručení chtějte od dané společnosti vysoký limit a kvalitní asistenční služby. Obojí vám ušetří mnoho času a peněz. Nezkušení řidiči si při jeho sjednávání bohužel připlatí.

Další možností pro řidiče je havarijní pojištění, které zaplatí za poškozené auto, pokud viník ujede od nehody, a myslí i na vaše řidičské chyby. Je však třeba zmínit, že se může značně prodražit, a funguje pouze pro nehody, nikoli poruchy či závady.


Hledáte to nejlepší pojištění pro Váš vůz? Využijte srovnávač pojištění a vyberte si vhodné povinné ručení přesně pro Vás.


Jak si pojistit život a zdraví?

Ačkoli vám žádné pojištění život ani zdraví nevrátí, v případě žalostné události vám a vašim pozůstalým pomůže žít důstojným životem. Životní pojištění může být daňově uznatelné a má i mnoho připojištění vhodných pro běžný život. Dejte si však pozor na vysoké provize, cenu zvyšující se s narůstajícím věkem i na to, že v případě zrušení přijdete o značnou část peněz.

Úrazové pojištění platí na celém světě, má jasná pravidla plnění a jeho cílem je vás finančně zajistit při léčbě úrazu. Berte však na vědomí, že lidé s rizikovým povoláním si za něj připlatí, a v případě trvalých následků si na plnění nějakou dobu počkáte.

A co další pojištění?

Kromě pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti, se kterými určitě neprohloupíte, si ještě můžete uzavřít třeba „pojištění proti blbosti“. Konkrétně sem patří pojištění odpovědnosti a také pojištění právní ochrany. Ty vám pomohou vyhnout se tomu, aby vás o životní úspory připravila neúmyslná chyba.

Další možností je také penzijní spoření, jež vám navýší příjem, až budete v důchodu, či soukromé zdravotní pojištění, které byste si měli sjednat, pokud jste OSVČ.

Za zmínku stojí i pojištění schopnosti splácet, které vám pomůže, pokud byste z nějakého důvodu nemohli splácet svoji půjčku. Toto pojištění nabízí i půjčka ihned.