Pandemie dokáže vylepšit vztah. Namísto rozvodu láska. Stačí udělat toto …

0
479

Pandemie koronavirus znamenala nucenou izolaci, z níž vzešlo množství manželských sporů a rozvodů. Existuje však část párů, kterým pandemie prospěla a dokázali svůj vztah vylepšit. Jak tedy přeměnit ponorkovou nemoc na nové líbánky? Existuje pár ověřených receptur.

MaM 23.01.2021 10:00 láska, manželství, dvojice Foto: Shutterstock
Namísto hádek si vyměňujte informace o sobě.
Naučte se být šťastní sami se sebou

Příkladem je dvojice Bonnie Ziegeler a Joel Hotker z Melbourne. Přijali pandemii jako příležitost, aby mohli dělat věci spolu. Najednou měli příležitost více se mluvit a prožívat společné chvíle. Oba totiž do té doby trávili v práci 8 – 12 hodin a čas na společné chvíle a rozhovory se jim žalostně scvrkává. Během pandemie tak zažili skutečně druhé líbánky. Byli spolu, těšili se, našli nové společné životní výzvy a radosti.

Více prostoru na objetí

Být více doma může znamenat, že se budete více obcházet, nebo to uděláte tak jako Eliza Berlage a Tully McCary z Victorie. Více se začali objímat a věnovat pozornost tomu druhému. Výsledkem nebyly žádné hádky, ale naopak období plné láskyplných doteků. A co si víc může dvojice přát?

Zkuste hry na poznávání

Existují partnerské kartičky nebo i na internetu víte najít partnerské kvízy, které se můžete spolu hrávat a poznávat se navzájem. Je to velmi dobrá možnost jak využít dlouhé hodiny sezení doma. Namísto hádek si vyměňujte informace o sobě. O svých snech, touhách a plánech. Najdete společné radosti a to vás zocelí.

Pause0% VolumeAd
Najděte štěstí ve svém okolí

Juliette Liddell-Brown a Damien Brown z Victorie si během pandemie našli ušlechtilí koníček. Začali pěstovat bylinky a zeleninu. Sblížilo jejich to a zjistili, že k šťastnému životu nepotřebují nákupní centra, ani cestovat tisíce kilometrů. Šťastní najednou věděli být i doma, při kultivovaní záhonů, vzájemné podpoře a pomoci. Opět přinesly atraktivní recept jak najít cestu k sobě a ne od sebe. Dusnou atmosféru negativních myšlenek je lepší nahradit společnou a tvůrčí činností.