Porsche příští rok otevře v Malajsii svůj první závod mimo Evropu

0
624

Německý výrobce luxusních aut Porsche příští rok otevře v Malajsii svůj první závod mimo Evropu. Cílem je pokrytí vysoké poptávky v této juhovýchodoázijskej zemi. V pátek to uvedli malajští představitelé a představitelé automobilky.

Výrobní závod v severním federálním státě Kedah bude dokončovat montáž specifických modelů pro lokální trh. Malajský ministr obchodu jasmín Ali uvedl, že to bylo „strategické rozhodnutí Porsche prohlásila závazek vybudovat dlouhodobou prezenci“ v jihovýchodní Asii.

Nový závod vzniká ve spolupráci s lokálními partnery, uvedl člen představenstva Porsche Albrecht reim. Dodal, že jde o nezávislý projekt skromné ​​velikosti a kapacity. „Signalizuje naši snahu učit se a přizpůsobit se podmínkám na lokálním trhu.“

Aktuálně musí Malajci, kteří mají zájem o koupi Porsche, platit vysoké clo za importované auta. Jiné zahraniční automobilky již delší dobu provozují závody v zemi, aby zásobili lokální trh.

Malajsie má rychle rostoucí střední třídu a v uplynulých letech její ekonomika robustně rostla, i když koronakríza ji tvrdě zasáhla.