Celková správní kapacita v eurofondů se zvýší o 33 míst

0
741

Celkový počet administrativních pracovníků pro evropské strukturální a investiční fondy (EŠIF) se zvýší o 33 míst, avšak bez vlivu na státní rozpočet. Potřebují jejich zejména v resortu práce. Vyplývá to z materiálu z dílny Ministerstva investic, regionálního rozvoje a informatizace (Mirra) SR, který ve středu schválila vláda s připomínkami.

V návrhu na přehodnocení a aktualizaci počtu administrativních kapacit pro EŠIF v programovém období 2014 – 2020 Mirra napsalo, že stanovený maximální počet administrativních pracovníků je 3299 míst. „Z tohoto počtu mají instituce státní správy k dispozici 3198 míst a územní samospráva doporučených 101 míst,“ upřesnilo Mirra.

Ke konci loňska bylo v rámci státní správy vytvořených 3150 míst správní kapacity, což znamená téměř úplné využití počtu míst pro EŠIF.

Po přehodnocení se administrativní kapacita pro EŠIF od 1. září tohoto roku zvýšit na 3332 míst.

„Celková úprava počtu administrativních kapacit pro EŠIF se týká Ministerstva práce, sociálních věcí a rodiny (MPSVR) SR z důvodu zvýšení alokace operačního programu Lidské zdroje (OPĽZ) z REACT-EU,“ napsal resort v materiálu. Při Bratislavském samosprávném kraji zase jde o zahrnutí počtu administrativních kapacit pro EŠIF pro program spolupráce INTERACT III, jelikož tyto administrativní kapacity nebyly zohledněny v usnesení vlády. Resort mluví také o snížení kapacit na Ministerstvu financí (MF) SR.

„Mirra jako gestor správní kapacity a zároveň jako garant přípravy operačního programu (OP) Slovensko v současnosti připravuje v souladu s Programovým prohlášením vlády ČR pro období 2021 – 2024 návrh na postupný přechod administrativních kapacit z programového období 2014 – 2020 do programového období 2021 – 2027 související s nastavením efektivní institucionální architektury, „dodal resort.