3 momenty v začínajícím vztahu, u kterých mužům narůstá nervozita

0
517

Jak se rozbíhá váš vztah? V pohodě byste měli být oba, vy i nový muž po vašem boku. Jsou situace, při kterých však muži v pohodě přestanou být …

Pravda, lp 27.01.2021 09:00 muž, smutek Foto: Shutterstock
Ve vztahu se mu přestává líbit?
Pocit, že není pro vás dost dobrý

Nejsou to jen ženy, které mají někdy pocit, že prostě nejsou dost dobré v tom či onom a proto je muž opustí. Stejné pocity sužují i ​​mužů. I oni se mohou cítit nejistě, jestliže v jejich přítomnosti pochválíte jiných mužů, pokud vzpomenete, že mají skvělé tělo, jsou kreativnější či úspěšnější. Ačkoli to nemluvíte se záměrem někomu ublížit, muži jsou na takové věty citliví, zvláště v době rozpuku vztahu se ženou, na kterou se snaží udělat dojem. Takže, dejte mu pocítit, že je pro vás jediný a nenahraditelný, že byste za nic na světě nechtěli nikoho jiného.

A co naše budoucnost?

Pokud jste jen na začátku nového vztahu a vy už Básně o velkém domě nebo dětech, muže to znejistí. Ne že by i on neměl nějaké představy o budoucnosti, ale v případě nové ženy po jeho boku potřebuje dostatek času. Jinak se cítí „lapen“ do něčeho, v čem vlastně ještě ani nechce být. A jasnými plány, co se kdy ve vašem vztahu stane, mu dáváte najevo, že o všem v podstatě je už dávno rozhodnuto … Bez jeho vědomí. Raději tomu dejte nějaký čas a začněte tady a teď. Plány odložte na později, když se ukáže, že váš vztah je pro oba opravdu perspektivní.

A kontrola začíná …

Někteří lidé potřebují svůj prostor i v novém vztahu. Přestože se mu líbíte a začíná k vám něco cítit, nemá potřebu s vámi trávit každou volnou chvilku. Pokud to vy vidíte jinak, může nastat problém. Jeho občasné odmítnutí společných aktivit berete jako znak toho, že vás dostatečně nemiluje. Nebo dokonce, že má vedle vás ještě nějakou jinou … Zmocní se vás žárlivost, začnete ho kontrolovat věčnými telefonáty či zprávami … A to je krok vedle. Vztah má být totiž o pohodě, ne o věčném stresu, ale ani o stálém přizpůsobování se požadavkům někoho jiného.